Zabaleno pečlivě a s ohledem na životní prostředí

Již od vzniku firmy naše ředitelka Janina měla vizi posílat balíky "eko" – balíčky vkusně balené do hnědého papíru či dřevité vlny v kartonové krabici polepené papírovou reklamní lepicí páskou, k tomu letáčky s poděkováním v přírodním vzhledu. Prostě krásné a ještě k tomu šetrné k přírodě. 

Ale brzy jsme přišli na to, že tenhle styl je sice pěkný, ale jedině na fotku na Instagram. Balíky se rozmáčely, papír toho moc nevydržel a zboží dorazilo k zákazníkovi poškozené. Uchýlili jsme se tedy ke starému dobrému plastu. Bublinková fólie, strečovka, lepenka. Vyzkoušeli jsme i flopak nebo vzduchové polštářky. Pořádně všechno obalit, ať to vydrží cestu kudykoli kamkoli a v jakémkoli počasí.  

Stovky vyexpedovaných balíků denně se zbožím pro naše zákazníky nás po nějaké době přiměly zamyslet se nad tím, kolik plastu spolu s novým vybavením pro mazlíčky posíláme. Nejde jen o to, kolik toho u nás použijeme my, ale také o to, že obalové materiály v nejlepším případě skončí v odpadu a koncoví zákazníci s nimi obvykle už dále nepracují. 

Rozhodli jsme se k téhle problematice postavit čelem a trochu zamakat na tom, aby balíčky nebyly plné plastu. Jelikož nám zbývaly krabice a kartóny od dodavatelů a nebylo nutné je všechny použít jako základ, zainvestovali jsme do stroje na výrobu kartónové střiže a přesto, že se dá taková střiž samozřejmě koupit, budeme si ji vyrábět sami. Některé krabice si tedy necháváme vcelku, jiné zpracováváme. 

stroj (1)

Nebudeme lhát, stejně vám balíček domů dorazí, takže uvidíte, jak vypadá – krabici vyplněnou kartónovou střiží či papírem ještě zabalíme do bílé strečové fólie a zafixujeme plastovou lepicí páskou, aby nedošlo k poškození zboží a promočení krabic, zvlášť teď v zimním období. Takové poškození by znamenalo mnohem větší dopad než použití trochy plastu... doprava poškozeného zboží zpátky k nám, likvidace, zabalení nového produktu a opět doprava... Samozřejmě jako skoro každý obchod s chovatelskými potřebami prodáváme i klece pro hlodavce a ptactvo, které jsou velmi křehké a snadno se při nevhodné manipulaci poškodí. Právě na takto křehké zboží používáme bublinkovou fólii, která jej dostatečně ochrání. 

balíčky (1)

Ulevit životnímu prostředí s námi můžete i vy. Nasbírali jste větší množství kartónu a krabic? Ozvěte se nám, rádi si pro ně k vám v rámci plzeňského kraje přijedeme. Nemusí tak skončit v odpadu a my je smysluplně využijeme. Mohou to být kartóny a krabice od nábytku, potravin, elektroniky... 

Na závěr bychom vás chtěli poprosit – pokud obalové materiály dále nepoužíváte nebo nedarujete nám i jiným firmám, třiďte je správně. Když je dáte do vhodného kontejneru, mají šanci na recyklaci a neskončí ve spalovně. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení