Jak vybrat misku pro psa

Jak vybrat misku pro psa

Každý pes potřebuje mít vlastní misku, ze které bude jíst krmivo a pít. Jde tedy o základní vybavení nejen v domácnosti, ale také na cestách.

Velikost misky

Misku vybíráme dle velikosti našeho psa, dle velikosti krmné dávky i podle jídelních zvyků a toho, jak často pes pije.

Obecně platí, že by pes měl jíst spíš z větší než menší misky, správná miska by pak měla mít asi troj/čtyřnásobnou velikost vůči objemu jedné krmné dávky. To proto, aby se psovi krmení konzumovalo bez problémů.

Vytvořili jsme pro vás tabulku:

 

Velikost plemene

Plemeno

Objem misky

Malé plemeno

jorkšír, pekinéz, čivava, jack russel, maltézáček, jezevčík, mops, buldoček

0,2-0,5 l

Střední plemeno

pudl, borderka, knírač, chrt, stafbul, kokr

0,7-1 l

Velké plemeno

labrador, dalmatin, bernský salašnický, setr, vlčák

1 l a více

Obří plemeno

mastif, bernardýn, vlkodav, doga

2 l a více

 

Materiál misky

Plastové misky jsou obecně levnější a jsou lehké. Doporučujeme je i na cestování. Máte psa ničitele? Pak raději sáhněte po jiném materiálu – plast svádí ke kousání a takové ničení dlouho nevydrží.

Nerezové misky jsou u chovatelů vůbec nejoblíbenější – vyrábějí se v mnoha velikostech a provedeních. Nerez se snadno čistí, ale může se v takových miskách držet vodní kámen. Často mají na spodu protiskluzovou úpravu, aby pes nemohl s miskou cestovat po bytě či kotci.

Jak vybrat misku

Vzhlednou variantou misek jsou ty keramické. Prodáváme je v mnoha provedeních, ze kterých si vybere opravdu každý. Snadno se čistí, na rozdíl od nerezových se v nich nedrží vodní kámen.

Vcelku novým materiálem pro výrobu misek je pak bambus či jiné dřevo. Bambus je velmi lehký a odolný. Misky z tohoto materiálu jsou snadno omyvatelné. Jejich výroba je šetrnější k životnímu prostředí. Můžete je mýt i v myčce. Navíc jsou velmi vzhledné – v atraktivních pastelových barvách.

Podle umístění misky

Připomínáme, že misku s jídlem pro psa dáme na klidné místo, na kterém o misku nebudeme zakopávat, ale bude k ní stále přístup. Miska by neměla klouzat – vyberte tedy misku s protiskluzovým opatřením nebo pod misky můžete dát podložku. Misky určitě nedávejte na nový koberec. :)

Podle účelu pořízení misky

Pokud vybíráte misku domů, určitě se můžete porozhlédnout po nějaké nejen praktické, ale také hezké a elegantní, která se vám bude hodit do interiéru bytu.

Plánujete cestovat s vaším miláčkem? Pak určitě oceníte výbavu na cestování. Vybírejte lehkou nebo gumovou misku. Určitě oceníte také cestovní misku s lahví na vodu nebo se zásobníkem na krmivo nebo dokonce kombinaci všeho.

cestování

Váš pejsek je taková malá popelnice a ani si nevšimnete, jak krmivo zmizelo z misky? Pak může mít pes problém s hltáním, což není nic zdravého. Kvůli takovému nešvaru byly vyrobeny misky „protihltací“. Misky trochu cestu ke krmení znesnadní, takže pes bude jíst pomaleji.

17049-2

Narodila se vám štěňátka? Tak to budou brzy jíst i klasické krmivo – aby se u misky neprali, doporučujeme misku s vyvýšeným středem, která připomíná korýtko – pejsci se postaví kolem tohoto středu a všichni tak mají přístup ke krmení.

Dvojmisky

Máte dva mazlíky, kterým nevadí jíst spolu? Pak můžete pořídit dvojmisku. Nebo dát pejskovi do jedné misky vodu a do druhé krmivo.

16467

Speciální požadavky  

Máte pejska plemene s dlouhýma ušima a ty tak pořád rousá ve vodě či krmivu? Pak sáhněte po vysoké misce. Psovi se do misky vejde hlavně tlama, ale uši zůstávají venku.

Větší plemena jsou náchylná k torzi žaludku, která vzniká spolykáním velkého množství vzduchu během krmení a pití. Tomu můžeme zamezit pořízením stojánku na misku, který by měl být vysoký přibližně jako pes v kohoutku.

Zásobník s miskou

Na trhu najdete mnoho různých variant zásobníků s miskou. Fungují tak, že předem nastavíte, kdy je potřeba psovi podat dávku krmení a v tento čas se dávkování samo spustí a do misky vypadne pejskovi požadované množství krmiva.

 


 

Už víte, jakou misku pejskovi vyberete? Pokud se pořád nemůžete rozhodnout, máme pro vás pár "osobních tipů". 

 

dog-1378087_640

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení