Návštěva Fousky z.s.

FB_IMG_1575282501904-1V úterý 30. března jsme se vydali na výlet do Žerovic u Přeštic. Nebyl to ale ledajaký výlet. Do útulku s názvem Fousky z.s. jsme vezli nějaké granulky, pamlsky i hračky, a to pro opuštěné kočičky a kocourky. 

Fousky z.s. jsou neziskovou organizací, domácím útulkem a depozitem. Působí hlavně na Plzeňsku, kočičí domečky či pokojíčky mají třeba právě v Žerovicích nebo v Plzni a Liticích. První depozitum vcelku nedávno vzniklo i v Praze a v jednání jsou i Pardubice. Jak jsme zmínili, kočičky bydlí v domácím prostředí plném hraček, pelíšků, prolézaček a kočičích kamarádů. Kočkám totiž rozhodně neprospívá psychicky ani fyzicky trávení času v klecích nebo kotcích. 

Hodné a obětavé dámy poskytují kočkám dočasný domov. Díky práci dobrovolníků se od roku 2015 podařilo zachránit a umístit do nových domovů již přes 300 kočiček. Je potřeba říct, že pro některé je tento domov i jejich posledním, a to vzhledem k věku zvířete nebo jeho zdravotnímu stavu. Nejen poskytování a hledání domova je fousčím posláním. Jsou zapojeni do kastračního programu pro venkovní plaché kočičky. 

1 foto2 foto

3 foto

Kočkám poskytují, co mohou – dávají jim nejen lásku a mazlení, ale také velmi potřebnou veterinární péči nebo je krmí podle nutných diet.

Osobně jsme se setkali s kočičkami a kocourky, se kterými se život rozhodně nemazlil. Kočičí zrzaví bratři Johny a Jeremy třeba pocházejí z otřesného prostředí, ve kterém se jim hygieny a stravy skoro vůbec nedostávalo. Mourovatý kocourek Bert byl zase jako "nechtěná a zbytečná" kočka otráven směsí do ostřikovačů do auta... Mohli bychom pokračovat, ale nebudeme. Pojďme si raději připomenout hezké chvíle s kočičkami. 

I vy můžete pomoct kočičkám a kocourkům z Fousky z.s.

FB: Fousky z.s. 
Veřejná sbírka: 2301022827/2010
Útulkový účet: 2801001352/2010Z výletu a předání darovaných věciček jsme natočili krátké video, mrkněte: