Advantix Spot On 1x2,5 ml pro psy 10-25 kg (1 pipeta)

Kód: 20856
365 Kč 301,65 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení

Vysoce účinný přípravek pro psy středních plemen s pětinásobnou ochranou proti klíšťatům, blechám, komárům, bodavým mouchám a všenkám.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Blechy na psech jsou zabíjeny během jednoho dne po aplikaci. Jednorázová aplikace chrání před dalším napadením blechami po dobu 4 týdnů. Přípravek může být použit jako součást léčebné strategie alergie na bleší kousnutí (FAD). Klíšťata přítomná na psovi už v době aplikace nemusejí být usmrcena během 2 dnů po léčbě a mohou zůstávat přichycená a viditelná. Proto je doporučeno odstranit klíšťata přítomná na psovi již v době aplikace, aby se zabránilo jejich přichycení a sání krve.


Benefity

  • jedna aplikace chrání až 4 týdny dle druhu parazita
  • má repelentní a akaricidní účinek proti vybraným druhům – odpudí a zahubí parazita dříve, než se stačí zakousnout a přenést nebezpečné nemoci
  • účinně chrání před širokou škálou vnějších parazitů (klíšťata, blechy, komáři, bodavé mouchy, všenky)
  • voděodolný – účinkuje i po namočení zvířete
  • vhodný pro štěňata od 7 týdnů věku a váhy alespoň 1,5 kg, i pro březí a laktující feny

Doba účinnosti

  • blechy až 4 týdny
  • klíšťata 3 - 4 týdny
  • komáři 2 - 4 týdny
  • bodavé mouchy až 4 týdny

Dávkování

Pro psy o hmotnosti 10 – 25 kg: 1 pipeta 

Způsob podání

Pouze pro podání na kůži. Aplikujte pouze na neporušenou kůži.

Vyjměte jednu pipetu z balení. Držte aplikátor pipety ve vzpřímené pozici, zatočte a vytáhněte uzávěr. Opačný konec uzávěru nasaďte na pipetu a otočením porušte těsnění pipety. Uzávěr sundejte.

Pro psy vážící více než 10 kg: Aplikujte na klidně stojícím psovi. Celý obsah pipety by měl být aplikován rovnoměrně ve čtyřech kápnutích na hřbetu psa od ramen po kořen ocasu. Při každém kápnutí rozhrňte srst, až je viditelná kůže. Přiložte ústí pipety přímo na kůži a stisknutím pipety aplikujte příslušnou část obsahu přímo na její povrch. Neaplikujte příliš velké množství roztoku na jedno místo, roztok by mohl stékat po boku psa.

Upozornění

Pro absenci dostupných informací by přípravek neměl být používán u štěňat do 7 týdnů věku nebo u psů do váhy 25 kg ž.hm.
Nepoužívat v případě přecitlivělosti na účinné látky nebo na některou z pomocných látek.
Nepoužívat u koček.

Nežádoucí účinky

Vzácné případy reakcí u psů mohou zahrnovat přechodnou kožní senzitivitu (zvýšená lokální svědivost, škrábání, otírání, ztráta srsti a zčervenání v místě aplikace) nebo letargii, která sama vymizí.

Ve velmi vzácných případech mohou být u psů pozorovány změny chování (neklid, třes, kňučení a válení), gastrointestinální příznaky (zvracení, průjem, nadměrné slinění, snížená chuť k jídlu) a neurologické příznaky jako vratký pohyb a záškuby u psů citlivých na permethrin. Tyto příznaky jsou většinou přechodné a samy vymizí.

Otrava po nežádoucím perorálním příjmu u psů je nepravděpodobná, ale může se vyskytnout ve velice vzácných případech. V tom případě se mohou vyskytovat neurologické příznaky jako třes a letargie. Léčba by měla být symptomatická. Není známo specifické antidotum.

Doplňkové parametry

Kategorie: Pipety pro psy
Hmotnost: 0.024 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Pětinásobná ochrana proti klíšťatům, blechám, komárům, bodavým mouchám a všenkám s repelentními a akaricidními účinky proti vybraným druhům – odpudí a zahubí parazita dříve, než se stačí zakousnout a přenést nebezpečné nemoci.

Účinně chrání před širokou škálou vnějších parazitů (klíšťata, blechy, komáři, bodavé mouchy, všenky).